Hızla gelişen teknolojiye paralel olarak hem gerçek kişilerin hem de kurumların dijital platformlarda yaptıkları işlem sayısı her geçen gün artmaktadır. Gelişen teknolojiyle paralel olarak bilişim hukukunu ilgilendiren pek çok husus da bugünlerde ya sıfırdan ya da yeniden düzenlenmekte.

Gri alanların yoğun olduğu ve sürekli gelişim içinde olan bu alanda HEK Avukatlık Ortaklığı olarak yazılım firmaları, oyun stüdyoları, e-ticaret platformları, ödeme sistemleri ile telekomünikasyon şirketleri gibi doğrudan dijital alanda faaliyet gösteren müvekkillerimizin yanı sıra dijital dönüşüm içerisinde olan geleneksel firmalara da hizmet vermekteyiz.

Bu kapsamda ekibimiz özellikle bilgi teknolojileri kullanımından kaynaklanan hukuki sorumluluklar ve uyuşmazlıklar, bilişim suçları, internet ortamında ifade özgürlüğü ve kişilik haklarının ihlali, telif hakları ve sosyal paylaşım platformları ile ilgili hukuki sorunlar, bilgi güvenliği, B2B,B2C ve C2C işlemler kapsamında kişisel verilerin korunması, mesafeli satış sözleşmeleri ile bilgilendirme formlarının hazırlanması dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere pek çok konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.