Daha önce halka açık olan ve olmayan pek çok şirketin birleşme ve devralma işlemlerinde görev yapmış uzman avukatlarımızla yerli ve yabancı yatırımcılara, pay sahiplerine ve özel sermaye fonlarına danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sağlık ve tıbbi ürünler, ulaşım, enerji, inşaat, perakende satış, gıda ve teknoloji gibi farklı birçok sektörde tamamlanmış birleşme ve devralma işlemlerindeki tecrübemizi bütüncül ve korumacı bir hizmet anlayışıyla müvekkillerimize sunmaktayız. HEK olarak taraf danışmanlığı yaptığımız birleşme ve devralmalarda müzakerelerin başlamasından işlemin kapanışa kadar geçen tüm zaman diliminde müvekkillerimizin yanında proaktif bir yaklaşımla yer almaktayız.

Bu kapsamda verdiğimiz hizmetlerin başında hedef şirketlerin hukuki ayrıntılı incelemelerinin yapılması (legal due diligence), işlem öncesi kurumsal yapının düzenlenmesi, kontrol, finansman ve çıkış mekanizmalarının oluşturulması, ön şartların belirlenmesi, tarafların ticari mutabakatını yansıtmanın yanı sıra işlem belirliliğini sağlayacak hisse devir sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakere edilmesi, ihtiyaç olması durumunda hissedarlar sözleşmesinin hazırlanması, denetim ve regülasyona tabi sektörlerde izin ve lisanslara başvurulması ve gerekli bildirimlerin yapılması gelmektedir.

Birleşme ve devralma işlemlerinde müvekkil adına ayrıntılı hukuki inceleme (legal due diligence) gerçekleştiren avukatlarımız, ihtiyaca göre ilgili sektörü ve pazarı düzenleyen yasal mevzuat hakkında da detaylı hukuki görüşler vermektedir.